پیش فروش اپارتمان تعاونی خدمات موتوری پروژه حکیم منطقه ۵

اپارتمان های پروژه خدمات موتوری حکیم در بلوار تعاون منطقه ۵ شهرزیبا، در دو سایت شمالی و جنوبی در دست احداث می باشد.

اجرای این پروژه به عهده تعاونی مسکن شماره ۲ سازمان خدمات موتوری شهرداری تهران می باشد.

پروژه حکیم موتوری حدود ۲۶۴۰ واحد به مساحت کلی ۹۶۰۸۴ مترمربع در قالب بلوک های ۱۲ طبقه ( ۳ طبقه منفی + ۹ طبقه مثبت ) در حال ساخت می باشد.

واحدهای این پروژه با متراژهای ۸۵ تا ۱۶۹ مترمربع طراحی شده اند.  تحویل پروژه از نیمه اول ۹۹ آغاز و ادامه دارد واحدها که حدود ۲۰۰۰ واحد در سایت شمالی و ۵۰۰ واحد در سایت جنوبی و البته پیشرفت فیزیکی بیشتر قرار دارد. همچنین تمامی اعضاء انتخاب واحد کرده و طبقه و واحدها مشخص می باشد.

قیمت واحدها بسته به طبقه و جهت و موعد تحویل در نوسان است. 

تعاونی خدمات موتوری پروژه حکیم منطقه 5 -مشاورین مسکن رسام

پروژه  موتوری متعلق به کارکنان سه سازمان از شهرداری می باشد:

  • سازمان خدمات موتوری
  • سازمان پسماند
  • سازمان میادین میوه و تره بار

طبق اطلاعیه مورخ ۹۹/۰۵/۲۷  از تاریخ ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ هزینه نقل و انتقال ( خرید و فروش ) واحد های مسکونی و همچنین پارکینگ پروژه مسکونی حکیم به شرح ذیل تعیین گردید:

  • مبلغ نقل و انتقال هر واحد مسکونی شصت میلیون ریال ( -/۶۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال )

  •  مبلغ نقل و انتقال هر باب پارکینگ سی میلیون ریال ( -/۳۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال ) 

نحوه نقل و انقال واحد ها

نقل و انتقال واحدهای پروژه خدمات موتوری حکیم در دفتر تعاونی انجام می شود. واحدهای این پروژه به صورت متری و قطعی نقل و انتقال می شوند.

لازم به ذکر است تمامی واحدها دارای دفترچه عضویت می باشند.

موقعیت قرارگیری و دسترسی پروژه خدمات موتوری حکیم

پروژه خدمات موتوری حکیم واقع در بلوار تعاون منطقه ۵ و بزرگراه شهید حکیم می باشد. 

اپارتمان پروژه حکیم

درصد پیشرفت پروژه
۰%
تعاونی خدمات موتوری پروژه حکیم منطقه 5 -مسکن رسام

تاریخچه پروژه حکیم

محمدباقر قالیباف در سال ۱۳۸۸ اقدام به کلنگ زنی یک پروژه مسکونی برای کارکنان سازمان خدمات موتوری، بازیافت و میادین میوه و تره بار شهر تهران با نام ابر پروژه مسکونی الهام کرد اما هنوز خبری از این املاک برای کارکنان نیست.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، شهردار تهران، محمد باقر قالیباف در یکم مهر ماه سال ۱۳۸۶ با ابلاغ دستوری طی یک نامه رسمی به ستاد مسکن شهرداری تهران، به این سازمان مسئولیت ساخت مجتمع مسکونی در دو قطعه زمین از اراضی تحت تملک شهرداری تهران داد.

قطعه زمین مزبور در تقاطع حکیم و بلوار تعاون واقع در منطقه ۵  با پلاک ثبتی ۳۱۵ به متراژهای ۷۱۸۰۰ متر مربع در قطعه شمال غربی تقاطع الهام و متراژ ۲۴۲۶۴ متر مربع در قطعه جنوب شرقی تقاطع الهام واقع شده است  که متراژ زمین‌های مورد اشاره در مجموع بالغ بر ۹۶۰۶۴ متر مربع است.

ستاد مسکن شهرداری تهران موظف شد زمین  را با ۵۰ درصد تخفیف برای تعاونی‌های مسکن شماره ۲ تهران، سازمان‌های خدمات موتوری، سازمان بازیافت و سازمان میادین (میوه و تره بار)  و اسکان پرسنل این سازمان‌ها در نظر بگیرد.

در تاریخ شانزدهم فروردین ماه سال ۱۳۸۸ مراسم کلنگ زنی پروژه مسکونی کارکنان سازمان‌های خدمات موتوری، سازمان بازیافت و سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران، تعاونی مسکن شماره ۲ تهران با نام مجتمع مسکونی الهام (حکیم) و با حضور محمد باقر قالیباف، شهردار تهران انجام شد.

طبق توافق نامه امضا شده بین طرفین قرارداد، پیمانکار باید تا سه سال پس از کلنگ زنی یعنی سال ۱۳۹۱، اقدام به تحویل پروژه به کارکنان سازمان‌های مذکور می‌کرد تا آن‌ها خانه دار شوند اما این موضوع به دلایل گوناگون محقق نشد.

تعاونی خدمات موتوری پروژه حکیم منطقه 5 - مشاورین مسکن رسام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *