اسفند ۵, ۱۳۹۹

شهرک مروارید شهر

شهرک مروارید شهر در منتها الیه غربی منطقه ۲۲ و اراضی وردآورد واقع شده است. این شهرک مرز فی مابین استان تهران و البرز و در ناحیه ۳ شهرداری منطقه ۲۲ قرار دارد.

این شهرک با مساحت تقریبی ۵۸ هکتار حدودا ۹ هزار واحد مسکونی در قالب حدودا ۶۰ برج را در خود جای خواهد داد.

به دلیل موقعیت قرارگیری شهرک مروارید شهر، این شهرک از آب و هوای مطلوبی بهره می برد.

همچنین از لحاظ دسترسی به مراکز تفریحی-تجاری نیز مانند دریاچه چیتگر (۷ کیلومتر فاصله) و بازار بزرگ ایران مال (۵ کیلومتر فاصله) دارای موقعیت مناسبی می باشد.

مروارید شهر -مشاورین مسکن رسام

موقعیت قرارگیری و دسترسی های شهرک مروارید شهر

دسترسی های اصلی این شهرک از بزرگراه های شهید خرازی، شهید حکیم و آزادراه تهران-کرج می باشد.

همچنین نزدیکترین ایستگاه مترو به این مروارید شهر، ایستگاه مترو وردآورد می باشد.

از مراکز تفریحی-تجاری نزدیک به این شهرک میتوان به دریاچه چیتگر، بازار بزرگ ایران مال، شهربازی هزارو یک شهر (بزرگترین شهربازی خاورمیانه که در دست احداث می باشد)، باغ ملی گیاه شناسی و … اشاره داشت.

آب و هوای مروارید شهر

با توجه به قرارگیری این شهرک در غربی ترین نقطه استان تهران و دامنه رشته کوه البرز، این منطقه دارای یکی از پاک ترین آب و هواهای استان تهران می باشد.

مشخصات کلی

مروارید شهر یکی از شهرک های دارای طرح تفصیلی می باشد که توسط شهرداری منطقه ۲۲ با رعایت اصول شهرسازی و حفظ فضای سبز و مبتنی بر شهرسازی مدرن و بلند مرتبه سازی برج نشینی  طراحی گردیده است تا تمام امکانات اعم از مراکز آموزشی ورزشی فرهنگی برای ساکنین مروارید شهر تامین باشد.

شهرک مروارید شهر با داشتن زیر ساخت های اصولی و مهندسی شده دسترسی راحت به مترو و بزرگراهها و مکان های تجاری تفریحی منطقه ۲۲ در آینده ای نه چندان دور به  یکی از برترین و بزرگترین شهرک های غرب تهران مبدل خواهد شد.

این شهرک مدرن که در حال حاضر تنها نقطه ای از غرب تهران است که جواز برج سازی و بلند مرتبه سازی به آن تعلق میگیرد و انبوه سازان و تعاونی مسکن های نهادها و ارگان ها و شرکت ها در حال ساخت برج های مسکونی برای اعضای خود هستند

برج های شهرک مرواریدشهر معمولا  ۲۱ تا ۳۰ طبقه اند و در هر طبقه ۸ تا ۱۲ واحد مسکونی قرارگرفته است. معمولا متراژ واحد های شهرک بطور میانگین ۸۰ تا ۱۷۰ متر مربع می باشد.

همچینی این مجموعه جمعا شامل حدودا ۶۰ برج می باشد.

از برج های آماده این شهرک می توان به

  • برج آناهیتا: تعاونی مسکن آتش نشانان
  • برج مهتاب۱: گروه سرمایه گذاری صنعت ساختمان الدوز آذربایجان
  • برج مروارید بقیه الله: تعاونی مسکن پزشکان و کارکنان بیمارستان بقیه الله
  • برج ایران سازه: شرکت عمرانی ایران سازه
  • برج حسابرسان: تعاونی مسکن حسابرسی
  • برج دانشگاه تهران: تعاونی مسکن دانشگاه تهران
  • برج صدف: تعاونی مسکن کارکنان بهشت زهرا
  • پروژه خانه سینما
  • پروژه خادمین
  •  وغیره
اشاره داشت.
 
 
در میان پروژه های در حال ساخت شهرک مروارید شهر که غالبا توسط تعاونی های مسکن ساخته و به صورت حق امتیازی خرید و فروش میشوند تنها پروژه تریتیوم ۳ توسط شرکت عمرانی شخصی نیکان سازه سدید در حال ساخت است.

سوالات متداول

تنها تعداد محدودی (حدودا ۵ برج) از مجتمع ها قابلیت سکونت پیدا کرده اند.

اکثر واحدها به صورت پیش فروش و امتیاز می باشند اما واحدهای آماده از قیمت حدودی ۱۰ میلیون به فروش می رسند.

خیر. تمامی برج های این شهرک دارای سند تعاونی می باشند.

تنها بلوار اصلی این شهرک آسفالت شده است و انشعابات برج های آماده در حال نصب می باشند.

اکثر برج‌ها و پروژه‌های در حال ساخت مروارید شهر با هزینه ساخت ۴ تا ۷ میلیون تومانی در حال ساخت هستند که امکان پیش خرید و پرداخت اقساطی را دارند.

آنروی سکه مروارید شهر

به گزارش ایرنا : رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران با اشاره اینکه شهرک «مروارید شهر» منطقه ۲۲ پایتخت بدون پیش‌بینی زیرساخت و سرانه‌های خدماتی در دوره مدیریت شهری گذشته مجوز دریافت کرده است، گفت: در آینده با کاهش شدید کیفیت زندگی در این منطقه مواجه خواهیم شد.

محمد سالاری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به بازدید خود و اعضای کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران از منطقه ۲۲ و شهرک مروارید شهر در غرب این منطقه اظهارداشت: شهرک مروارید شهر در مساحت حدود ۵۸ هکتار در بخش کوهپایه‌ای البرز واقع شده است.

وی گفت: در این شهرک حدود ۹هزار واحد مسکونی در ۵۹ برج طراحی شده که تعدادی از آنها ساخته شده و باقی برج‌ها هم در حال ساخت هستند و برآورد می‌شود با ضریب سکونت ۳.۴ دهم خانوار بیش از ۳۰ هزار نفر در شهرک مروارید شهر ساکن شوند.

سالاری، رعایت‌نکردن اصول مشرفیت و ایجاد فضاهای باز بین برج‌ها را از مشکلات اساسی برج‌های این شهرک عنوان کرد که در دوره مدیریت شهری گذشته مجوز دریافت کردند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه فاصله بین بعضی از برج‌های شهرک مروارید شهر تنها هفت تا ۱۰ متر است، افزود: در حال حاضر نگرانی از سوی اعضای شورای شهر و صاحبنظران ایجاد شده که اگر همه این برج‌ها ساخته شود، شاهد یک بحران اجتماعی، هویتی و کاهش شدید کیفیت زندگی ما در آنجا شاهد خواهیم بود.

وی بیان کرد: با این روند ساکنان برج‌های مروارید شهر اعتراض شدیدی به مدیریت شهری، سازمان‌ها و نهادهای خدمات‌رسان خواهند کرد که چرا این منطقه فاقد سرانه‌های فضای سبز، آموزشی، مذهبی، ورزشی، امنیتی، انتظامی است.

سالاری با اشاره به گزارش شهردار منطقه ۲۲ از روند ساخت برج‌های شهرک مروارید اظهارداشت: بر طبق این گزارش، در دوره مدیریت گذشته ضمن ارائه پروانه ساخت به تمامی برج‌ها، عوارض هم به صورت کامل دریافت شده است و شهرداری فعلی صرفا باید مجوزهای آنها را صادر کند.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه شهرداری برای ایجاد شبکه معابر در آن منطقه، نیازمند ۱۸۰ میلیارد تومان اعتبار است، افزود: با توجه به محدودیت‌های درآمدی شهرداری به خصوص در منطقه ۲۲ این امر با مشکلاتی مواجه است.

وی گفت: شهرداری منطقه ۲۲ ظاهرا از نظر درآمدزایی منطقه برخورداری است اما در واقع اینطور نیست، به دلیل اینکه بارگذاری‌های درآمدزایی آن قبلا پیش فروش شده و شهرداری فعلی فقط باید یکسری پروانه‌ای را صادر کند و هیچ گونه درآمد دیگری را از آنها طلب ندارد اما در قبالش باید مجموعه‌ای از عملیات عمرانی را در حوزه زیرساختی انجام بدهد.

سالاری بیان کرد: کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران از شهرداری منطقه ۲۲ درخواست کرد برای جلوگیری از ایجاد چالش بین برج‌های به دلیل رعایت اصول مشرفیت‌ها، بازنگری در طرح‌ها صورت گیرد که اعلام شد این حقوق مکتسبه شده و شهرداری از لحاظ قانونی دیگر چنین امکانی را ندارد.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران اظهارداشت: شهرداری منطقه ۲۲ یک محدوده‌ای را در بخش شمال شرقی، علی‌رغم اینکه قرار بود در دوره مدیریت شهری گذشته، در آن برج‌سازی شود، حفظ کرده و قرار است سرانه های خدماتی به صورت متمرکز در این منطقه درنظر گرفته شود.

با توجه به تغییر قیمت ها، جهت کسب آخرین قیمت ها در زمینه خرید امتیازهای این پروژه با ما در تماس باشید.