قیمت مسکن در محله ونک تهران

قیمت مسکن محله ونک؛ آپارتمان‌های نوساز محله ونک از متری ۶۰میلیون تومان و آپارتمان‌های قدیمی‌تر آن از متری ۴۰میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود.

قیمت مسکن در محله ونک تهران - مشاورین مسکن رسام
اقتصاد آنلاین-سیده زهرا محمودی ونک یک محله قدیمی در شمال تهران است و در منطقه۳ شهرداری قرار دارد؛ این محله از نظر دسترسی وضعیت مناسبی داشته و نیز موقعیت آن سبب شده تا قیمت مسکن در آن بالا باشد و آپارتمان‌های ونک در ارقامی بالا قیمت‌گذاری شود.
یکی از کارشناسان مشاور املاکی که در محله ونک فعالیت دارد، در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین گفت: قیمت مسکن در هر محله به عوامل متعددی بستگی دارد و در ونک نیز نمی‌توان رقم دقیقی برای قیمت مسکن مشخص کرد؛ اما به طور کل آپارتمان‌های نوساز در ونک از متری ۶۰میلیون تومان قیمت‌گذاری شده و گاه تا ۱۱۰میلیون تومان نیز می‌رسد؛ البته ممکن است با توجه به شرایط مالک و یا ملک، واحدهایی با قیمت پایین‌تر نیز دیده شود که اکنون نیز موارد این چنینی بیشتر دیده می‌شود.

وی افزود: آپارتمان‌های قدیمی‌تر نیز از متری ۴۰میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود؛ اما این مورد نیز بستگی به کوچه، سن بنا، متراژ، نورگیر بودن واحد، طبقه، شرایط ساختمان، مواد به کار رفته در ساختمان و… دارد؛ برای مثال یک خانه ۶۵متری و ۶سال ساخت در خیابان شیراز متری ۵۰میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

این کارشناس مشاور املاک در خصوص وضعیت معاملات در ماه‌های اخیر تصریح کرد: در ماه‌های اخیر با رکود دست و پنجه نرم می‌کند و آثار این رکود نیز در قیمت مسکن دیده می‌شود و واحدها با افت قیمت مواجه شده است.