وام کم بهره برای ساخت مسکن نیروهای مسلح پرداخت می شود

وام کم بهره برای ساخت مسکن نیروهای مسلح
مدیرعامل بانک مسکن از ساخت مسکن برای نیروهای مسلح با نرخ سود تسهیلات تک رقمی خبر داد و گفت:این وام از طریق سپرده گذاری اشخاص حقوقی پرداخت می شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمود شایان در آیین معارفه دو عضو جدید هیئت مدیره بانک مسکن با اشاره به اهم اقدامات بانک تخصصی مسکن در سال جاری اظهار کرد: افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن تا ۴۰۰ میلیون تومان از محل حساب پس انداز جوانان از جمله مهم ترین تسهیلات حمایتی بانک مسکن برای ایجاد گشایش در بخش مسکن بود که در ماه های گذشته تصویب و ابلاغ شد.

وی با اشاره به امضای تفاهم نامه ای با ستاد کل نیروهای مسلح برای ساخت ۴۱ هزار واحد مسکونی و پرداخت تسهیلات با نرخ سود تک رقمی ، اظهار کرد: با تایید بانک مرکزی قرار است این تسهیلات از طریق سپرده گذاری اشخاص حقوقی انجام شود.

به گفته وی انتشار اوراق رهنی به مبلغ ۱۰ هزار میلیارد ریال، برقراری ETC با کمک وزیر راه و شهرسازی، تامین مالی ساخت چندین بزرگراه نیز از دیگر اقدامات مهم بانک مسکن در حوزه تامین مالی بوده است.

مدیر عامل بانک مسکن همچنین به امضای قرارداد تکمیل امور زیربنایی در دو شهر جدید پردیس و پرند اشاره کرد و افزود: از جمله مهم ترین اقدامات بانک مسکن در راستای تکمیل و تحویل واحدهای باقی مانده از مسکن مهر این دو قرارداد بوده است.

وی در عین حال اولین گام در حوزه تامین مالی به روش نوین را پروژه حرم تا حرم عنوان کرد و گفت: بانک مسکن در قالب این پروژه از طریق بازار سرمایه اقدام به تامین مالی ۲هزار میلیارد ریالی کرده است؛ اقدامی که می تواند الگوی مناسبی برای تامین مالی به روش نوین در سایر پروژه ها باشد.