آبان ۱۷, ۱۳۹۵

شهرک گلستان ( شهرک راه آهن سابق)

مهندسی سازترین و استانداردترین تقسیم بندی شهری در کم تراکم ترین بافت شهری

شهرک گلستان واقع در منطقه ۲۲ تهران درضلع شرقی دریاچه چیتگر واقع شده است. این شهرک به عنوان مرکزیت منطقه ۲۲ تهران شناخته می شود.

شهرک گلستان با دارا بودن خیابان های عریض، تنها منطقه ای است که تعریف کوچه در آن معنی نداشته و فرعی ترین خیابان آن عرضی معادل ۱۲ متر را داراست. نوع خیابان بندی، فضای سبزشهری، جدول بندی، تفکیک بافت و … این منطقه را جزو معدود مناطق زیبای تهران از لحاظ ظاهری قرار داده است. 

قطعات زمین یکسان ۲۰۰، ۳۰۰ و ۵۰۰ مترمربعی با برهای یکسان از ۸ تا ۱۲٫۵ متر نمای زیبا و اصولی شهرسازی را برای زندگی در استاندارهای بالا ایجاد نموده است. شهرداری منطقه ۲۲ به لحاظ شهرسازی مناسب در آن توانسته گواهینامه استاندارد را دریافت کند.

شهرک گلستان

شهرداری تهران در این منطقه (همچنین شهرک الهیه غرب) با حفط اصول زیست محیطی و ارتفاعی، ساختمانها را به صورت ویلایی و ۳ طبقه اجازه احداث داده است، که این مهم باعث زیبایی بصری و بالا بردن سطح استاندارد زندگی را ایجاد نموده است.

میدان اتریش به عنوان مرکزیت این شهرک شناخته می شود و بلوار های امیرکبیر، گلها، کاج و هاشم زاده  و هوانیروز دسترسی های اصلی و خیابان های یاس، بنفشه،گلفام ،سروستان ،قائم و … دسترسی های فرعی  این محل می باشند.

زمین ها در این محل کاملا تفکیک شده اند، به طوری که زمین های ۵۰۰ متری در کوچه های یاس و بنفشه، زمین های ۳۰۰ متری در کوچه های سروستان و قائم و همچنین زمین های ۲۰۰ متری در بافت هوانیروز و زیبادشت واقع شده اند.

جهت کسب اطلاع از متراژ واحدها و همچنین مشاوره جهت خرید و فروش و همچنین رهن و اجاره با مشاورین ما تماس حاصل نمایید.

دسترسی ها

شهرک گلستان (راه آهن سابق) 

از شمال به بزرگراه شهید خرازی (همت)، از جنوب به بزرگراه شهید حکیم و از غرب به بزرگراه آزادگان محدود می شود که دسترسی تکرار نشدنی برای این بافت ایجاد کرده است.

موقعیت روی نقشه

آب و هوا

شهرک گلستان (راه آهن سابق) 

قرار گرفتن این منطقه در غربی ترین نقطه شهر تهران به عنوان دالان هوای ورودی تهران و همچنین همسایگی با رشته کوه البرز و جوار آن بوستان های لتمان و آبشار و مجموعه دریاچه و پارک چیتگر در غرب و بوستان جوانمردان در شرق، همگی باعث شده که این شهرک و همچنین منطقه ۲۲ جزو پاک ترین مناط تهران باشند.

تراکم جمعیتی و ترافیک

شهرک گلستان دارای بافت ویلایی می باشدبه طوری که تمام ساختمان های آن شخصی و حداکثر در سه طبقه ساخته شده اند، و دارای تراکم جمعیتی پایین تری نسبت به الباقی نقاط تهران می باشد.

با این حال با افزایش ساخت و ساز ها در اطراف این شهرک و برج سازی های صورت گرفته در سطح منطقه به تراکم جمعیتی منطقه ۲۲ افزوده شده است.

با وجود خیابان بندی و دسترسی های استانداردی که در این منطقه اجرا شده است، حجم ورودی بازدیدکنندگان از مجموعه های تفریحی، تجاری و اداری سطح منطقه مشکلی برای اهالی این شهرک ایجاد نکرده است.

مساجد و میادین میوه و تره بار

مسجد جامع حضرت ولیعصر (عج) واقع در تقاطع بلوار کاج و بنفشه نهم، مسجد امام علی (ع) در ابتدای بلوار هوانیروز، مسجد ولی عصر (عج) در شهرک یاس از اصلی ترین مساجد سطح شهرک می باشند.

میادین تره بار شهرک گلستان نیز شامل میدان میوه و تره بار امیرکبیر واقع در انتهای بلوار امیرکبیر، میدان میوه و تره بار قائم واقع در میدان موج و میدان میوه و تره بار شهدای آتش نشانی واقع در بلوار گلها کوچه سای هفتم می باشد.

مراکز تفریحی و گردشگری

از لحاظ تعدد مراکز تفریحی، گردشگری و تجاری شهرک گلستان جزو خاص ترین مناطق ایران می باشد.

تعدادی از این مراکز به شرح زیر میباشند:

بوستان جنگلی چیتگر (بوستان، باشگاه اسب سواری، پیست دوچرخه سواری)، مجموعه پارک آبی اپارک، مجموعه تفریحی وسیاحتی دریاچه چیتگر (دریاچه شهدای خلیج فارس)، مجموعه ورزشی آزادی، پارک جنگلی خرگوش دره، بوستان جنگلی لتمان کن ، آبشار تهران، بوستان جوانمردان، باغ ملی گیاه شناسی ایران، مجتمع تجاری تفریحی بام لند، بازار بزرگ ایران مال و …

جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین خود در مسکن رسام تماس حاصل نمایید.